اول ندانی را بدان ، تا بدانی را بدانی
درمان اعتیاد ، وبلاگ لژیون کمک راهنما علی رضوانی
یکشنبه 24 دی 1396 :: نویسنده : مسافر محمد

به نام قدرت مطلق

خلاصه ی سی دی آموزشی علمی از مهندس دژاكام


 

 

رسول خدا ( ص ) می فرمایند : چه می گویند مهم است ، چه كسی می گوید مهم نیست .

شاگرد به استاد می‌گوید :

خود می‌دانید پرورش انسانی که بخواهد در مسیر ارزش‌ها یا به قول ما در راه درست یا صراط مستقیم حرکت کند ، بسیار دشوار و سخت است و در این مسیر فراز و نشیب‌های بسیاری وجود دارد و گاهی اوقات مرا سخت ناراحت می‌کند ولی من تصور می‌کنم اکثر مشکلات بشر مربوط به جهل و ناآگاهی اوست و کمتر کسی هم هست که حرف درست و صحیح بزند و البته هم اول خودش اجرا کند به هر حال از شما که در این مهم مرا یاری داده اید ، متشکرم .

استاد می گوید : 

و این در همه‌ مکان‌ها وجود دارد و شما اصلا از این موضوع‌ها ناراحت نشوید اگر این تلاش‌ها و جدال‌ها نبود وقت ارزش خود را از دست می‌داد ، ما منتظر کتاب دیگر شما هستیم و با شروع سال جدید برای شما هم مبارک می گوییم ما به یک مهمانی دعوت شدیم البته نمی‌دانیم به ما و یا از ما چگونه پذیرایی می‌کنند. قاضی می‌گوید قضاوت حق در مکان‌های ناحق پایدار نمی‌ماند . 

در جلسه قبل به الهام اشاره کردیم که ، فالهما فجورها و تقواها ، پس الهام می شود فجور و تقوا . وقتی می خواهد الهام صورت بگیرد ، می بیند شخص مشروب الکلی ،  قرص و یا مواد مخدر مصرف کرده است به همین خاطر او نمی تواند الهام را دریافت کند و این مسئله موجب اتفاقات دیگری می شود .

پرورش انسان کار بسیار سختی است ، انسانی که می خواهد یکساله به نتیجه برسد ، صیفی جات می کارد . اگر می خواهد 10 ساله نتیجه بگیرد ، درختهای گردو و خرما می کارد و اگر می خواهد 100 ساله به نتیجه برسد ، باید انسان پرورش بدهد . قرار گرفتن انسان در صراط مستقیم و عمل کردن به ارزش ها ، به زبان کار راحتی است ولی عمل کردن به آنها بسیار سخت و مشکل است .

برای انسان دو موضوع نیکی و بدی " مجموعه رذائل و فضائل " نهادینه شده است به همین دلیل است که می گوید :         

                         بار دگر از ملک برون شوم              آنچه در وهم نه آید ، آن شوم    

یعنی به مرحله ای می رسم که از ملائک و فرشته ها بالاتر می آیم و به آنچه که نمی توانی تصورش را کنی ، تبدیل می شوم . بعضی مواقع انسان می تواند از یک حیوان خونخوار هم خونخوارتر شود و میلیونها انسان را به طرز فجیعی به قتل برساند .

اکثر مشکلاتی که انسانها برای خودشان به وجود می آورند به این علت است که نمی توانند درست تصمیم گیری کنند و مسئله را آنالیز کنند به همین علت دست به اقداماتی می زنند که برایشان مشکلاتی را به وجود می آورد .

استاد می گوید : بله ، باید برای انسانها حرف خوب و درست گفت و آنها را انجام داد . به نظر من فاصله حرف تا عمل صد بسیار است .

واعظان آنچه که در محراب و منبر می کنند       چون به خلوت می رسند آن کار دیگر می کنند

انسانی را می بینیم که در ظاهر کاری را انجام می دهد ولی در باطن و خفا برعکس کار دیگری را انجام می دهد . اگر با همچنین انسانهایی برخورد کردیم ، باید توجه داشته باشیم که اشکال از دین و طریقت او نیست بلکه فرد خودش انسانی کلاهبردار و کلاش است و از دین و شریعت به نفع خودش سوء استفاده می کند .

مسئله مهم دیگری که زیاد با آن روبرو می شویم این است که می گویند ، شما باید کارهایتان را در کنگره علمی کنید . ما کارمان علمی هست ، شما وقتی یک کاری را انجام می دهید و آن کار درست است و به نتیجه می رسد یعنی آن کار علمی است .    

اما بحث ما در اینجا چیز دیگری است ، کارهای علمی یک زبان مخصوص می خواهد ، مثلا وقتی پزشکان می خواهند با هم صحبت کنند از اصطلاحات مخصوص خودشان استفاده می کنند . در ضمن دانشگاه ها و آکادمیک ها نیز زبان مخصوص به خودشان را دارند .

پس ما دو تا موضوع داریم ، یک موضوع دانشگاهی داریم و یک موضوع هم مبحث علم را داریم . پس هر آنچه را که دانشگاه ها می گویند ، صرفا علمی نیست ، می توانیم بگوییم هر آنچه را که دانشگاه ها می گویند ، آکادمیک و یا دانشگاهی است . ممکن است دانشگاه ها حرفی بزنند که خیلی هم غیرعلمی باشد . لویی پاستور میکروب را کشف کرد و حرفش هم کاملا علمی بود ، دانشگاه های فرانسه حرف او را قبول نداشتند و او را مسخره می کردند و حتی او را به دانشگاه راه نمی دادند .

من دیشب با آقای امین در مورد خلاء صحبت می کردم . خلاء به معنی نبودن هواست . در گذشته دانشمندان می گفتند که طبیعت از خلاء متنفر است و اگر در چیزی خلاء باشد ، طبیعت آنرا مچاله می کند و نمی دانستند که فشار هوا باعث این مسئله می شود ، حرفشان کاملا غیر علمی و بی اساس بود .   

تمام مراکز علم قدیم اعم از کتابهای علمی ، مراکز علمی ، پزشکی ، ارقام و مالیات و ... در کلیسا و دست کشیش ها بود . آنهایی که نقش مرکز علمی را داشتند ، می گفتند : زمین مرکز عالم است . در صورتی گالیله گفت : زمین مرکز عالم نیست و زمین به می چرخد البته قبل از گالیله ابوریحان بیرونی هم این مسئله را گفته بود . چون قبل از گالیله نقشه هایی که زمین را نشان می دهد ، وجود داشت .

آقای امین در اینترنت فسیل تکه سنگی را به من نشان داد که از آسمانها افتاده بود که در آن تکه سنگ یک عدد پیچ وجود داشت که قدمت آن به 300 میلیون سال قبل می رسید یعنی قبل از عصر یخبندان ، تاریخ تمدن ما 3 یا 4 هزار سال است پس علم خیلی خیلی فراتر از این حرفهاست .

دانشگاهی ها می گویند هر آنچه را که آنها می گویند ، علمی است و هر چه دیگران می گویند ، غیرعلمی است . پس ما می توانیم بگوییم که می توانیم مطالب کنگره را به صورت آکادمیک و حرفهایمان را به صورت مقاله دانشگاهی درآوریم . چرا که حرفها و مطالب ما کاملا علمی است . علم یعنی دانستن ، یعنی قوانین تحلیل و تجزیه ، یعنی قانون تغییر ، تبدیل و ترخیص . اگر اینها را تشریح کنیم و روابط بین آنها را پیدا کنیم ، می شود علم .  

آیا URD یا سم زدایی که برای درمان اعتیاد به کار می برند ، علمی است . البته به نظر من URD برای درمان اعتیاد روشی کاملا غیرعلمی است . از نظر کنگره 60 درمان واقعی اعتیاد به این معنی است که اگر قرار باشد یک مصرف کننده هروئین شب را در یک انبار هروئین بماند ، بدون کوچکترین مسئله ای آنجا بماند و به هیچ وجه فکرش به سمت هروئین نرود و خوابش ببرد .

مرکز تمام تحقیقات علمی و کارهای اکتشافی دانشگاه ها هستند ولی با این وجود نمی توان گفت آنچه را که دانشگاه ها می گویند ، صحیح و علمی است و یا نمی توان گفت شخصی که دانشگاهی نیست ، حرف غیرعلمی می زند . پس تمامی حرفها می تواند علمی ، غیرعلمی و یا خنثی باشد . 

شخصی که گندم می کارد ، صد در صد کارش علمی است ، ولی کارش دانشگاهی نیست .

متون به سه دسته ی ، متون آموزشی ، متون آموزش دهنده و متون آموزش گیرنده تقسیم می شود . هر سه آنها باید با هم پیشرفت کنند . یک موقع می بینیم متون آموزشی و آموزش دهنده خوب هستند ولی آموزش گیرنده خوب نیست . یا متون آموزشی و آموزش گیرنده خوب هستند ولی آموزش دهنده خوب نیست و نهایتا اینکه آموزش دهنده و آموزش گیرنده خوب هستند ولی متون آموزشی خوب نیست .

امروزه کاری که در حیطه درمان اعتیاد انجام می گیرد این است که ، مصرف کننده خواستار درمان که تکلیفش معلوم است ، متخصصینی که می خواهند یک مصرف کننده را درمان کنند نیز دارای تخصص هستند ولی از پروتکل و متونی که جهت درمان استفاده می کنند ، غلط است . پروتکل می گوید ، URD و ماتریس درست است در صورتی که غلط است .

دانش های بسیاری در هستی وجود دارد که هنوز کشف نشده است ، قبلا هم گفتم ؛ درد و رنج های امروز بشر از دانش های کشف نشده است ، چرا که دانش های بسیاری در جهان و هستی وجود دارد که هنوز کشف نشده است ، از جمله دانش درمان اعتیاد که تا قبل از متد DST و شربت OT کشف نشده بود .

هر چیزی که در هستی وجود دارد دارای حساب و کتاب و برنامه ریزی است ، محیطی به وجود آمده " کره زمین " که ما می توانیم در آن زندگی کنیم و به نیروی مطلق معتقد باشیم . ما می توانیم همیشه حرفهای تکراری بزنیم در صورتی که باید حرف و سخن ما مفید و تازه باشد و در عمل هم باید نشان بدهیم . حرفهای انسان زمانی مثمرثمر است که خودش به حرفهایش عمل کند .

زمانی که می خواهد مطلبی به انسان الهام شود دارای مبدا ، موضوع و توسط یک کارگزار انجام می گیرد . که این الهامات به دو طریق با سیم و بی سیم به ما القاء می شود ، البته دقت زیادی می خواهد تا بتوانیم این القاء ها را تشخیص بدهیم .

گفتیم که زندگی بر مبنای خواست ، تقدیر و فرمان الهی است انسان زمانی می تواند فرمان و الهام را درک کند که کاملا در آرامش و آسایش باشد ، ذهنی که دائما گرفتار و پریشان است نمی تواند این مسائل را درک و دریافت کند . انسانی که مشروب ، قرص و مواد مخدر مصرف می کند و هیچ وقت در شرایط طبیعی قرار ندارد ، نمی تواند این الهامات را دریافت کند . الهامات به دو صورت مثبت و منفی است . الهامات منفی بسیار قوی اند و انتقال آنها به راحتی و در هر شرایطی صورت می گیرد اما برای دریافت الهامات مثبت باید ذهن انسان در آرامش باشد و انجام کارهای ضد ارزشی ، خوردن مشروبات الکلی و مصرف مواد مخدر ما را از الهامات سالم و پاکی که باید برای زندگی بهتر دریافت کنیم ، محروم می کند . مرکز این الهامات خداوند است و این الهامات توسط یک کارگزار " فرشته گان " صورت می گیرد . 

استاد : و این در همه‌ مکان‌ها وجود دارد و شما اصلا از این موضوع‌ها ناراحت نشوید اگر این تلاش‌ها و جدال‌ها نبود وقت ارزش خود را از دست می‌داد ، ما منتظر کتاب دیگر شما هستیم و با شروع سال جدید برای شما هم مبارک می گوییم ما به یک مهمانی دعوت شدیم البته نمی‌دانیم به ما و یا از ما چگونه پذیرایی می‌کنند . قاضی می‌گوید قضاوت حق در مکان‌های ناحق پایدار نمی‌ماند . 

مطالبی که گفته شد در تمام سطوح کره زمین وجود دارد و کارهای ضد ارزشی می‌تواند جلوی الهام تقوا را بگیرد . با این تلاش‌ها و جدال‌هاست که وقت برای ما ارزش پیدا می کند ، چون اگر اشتباه کنیم وقت ما توسط الهامات منفی از بین می رود . حکم قاضی ممکن است حق باشد و یا حق نباشد . حرف علمی ممکن است دانشگاهی باشد و ممکن است دانشگاهی نباشد ، حرف دانشگاهی هم ممکن است علمی باشد و ممکن است علمی نباشد . حرف علمی و حرف دانشگاهی با هم فرق دارند .

تنها کتابی که مستقیما کلام خداوند است کتاب آسمانی که متعلق به رسول خداست به این معنی که تمام کلمات این کتاب کلماتی است که از بعد دیگری توسط فرشته ای به نام جبرئیل است که از یک جای خاصی به رسول خدا القاء شده است .   

 

 با احترام مسافر محمد 

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic