اول ندانی را بدان ، تا بدانی را بدانی
درمان اعتیاد ، وبلاگ لژیون کمک راهنما علی رضوانی
شنبه 14 بهمن 1396 :: نویسنده : مسافر محمد

  به نام قدرت مطلق

انسانها وقتی زمان کوتاهی در کنار هم هستند می توانند ویژگیهای نامطلوب خود را پنهان کنند ولی وقتی این زمان طولانی می شود ویژگیهای بد آنها نمایان می شود و شخصیت اصلی آنها خود را نشان می دهد .

اضطراب از جنس ترس است و اگر جهت انجام کاری اضطراب کمی در وجود انسان باشد این اضطراب مثبت بوده و باعث می شود نتیجه خوبی از انجام آن کار بگیرد و اگر تمام وجودش را اضطراب و ترس فرا بگیرد باعث بهم ریختن انسان می شود بنابراین نتیجه بدی خواهد گرفت چرا که ترس و اضطراب بالا باعث می شود فکر فرمان نگیرد و تمرکزش را از دست بدهد و نتیجه به دست آمده با دانش و داشته هایش در آن مورد برابری نداشته باشد .

مطمئناٌ وقتی تاریکی می آید ترس ٬ نفرت ٬ ناامیدی و .... را نیز به همراه خود می آورد و اگر این حس ها در درون کسی وجود داشته باشد خود دلیل بارزی است بر وجود تاریکی و یا وجود بندهای منفی .

خداوند هر انسانی را که آفریده است در درونش نیروهای بسیار زیادی قرار داده است ٬ نیروهایی که هنوز بسیاری از آنها چه در قسمت صور آشکار و چه در صور پنهان توسط انسان شناخته نشده است . نیروهایی مانند دیدن ٬ شنیدن ٬ تفکر ٬ محبت ٬ قدرت فیزیکی ٬ نیروی تعادل و ..... مجموع این نیروها به علاوه عقل و روح به انسان تواناییهایی می دهد که باعث می شود انسان بالاتر از سایر موجودات از نظر توانمندی قرار گرفته است .

زمانی که تاریکی می آید و انسان در قعر تاریکی قرار می گیرد نیروهای بسیار حیاتی و کاربردی از اختیار انسان خارج می شود . در آفرینش بعد از خلقت انسان است که نیروها انشعاب پیدا می کنند و به دو نیروی کلی مثبت و منفی تقسیم می شوند .

در انسان اولی موضوعی که مطرح می شود مسئله اختیار است : اختیار به معنی مختار بودن جهت انجام کاری و یا انتخاب چیزی است و انسانی که خارج از تاریکی است ازنیروی مهم و تاثیر گذار اختیار بهره مند است و اصولاٌ زمانی که اختیار آمد تاریکی نیز به وجود آمده است و تمام هدف تاریکی گرفتن اختیار از انسان است و زمانی که انسان در تاریکی به سر می برد اختیاراتش کم می شود و هر حسی که به سراغش می آید انجام می دهد . مثلاٌ انسانی که در دام اعتیاد گرفتار شده است و در تاریکی به سر می برد هر حسی که مربوط به مسئله اعتیاد و مواد مخدر به سراغش می آید را انجام می دهد بنابراین از اختیار بسیار فاصله می گیرد و نشان میدهد که تاریکی آن کاری را که می خواسته با آن فرد انجام داده است .

به چه صورت اختیار از انسان گرفته می شود ؟

زمانی که یک سری از حق انتخابهای خود را از دست بدهیم و این مهم زمانی که انسان یکسری از نیروهایش که از بدو خلقت از طرف خداوند به او داده شده است را از دست بدهد مانند نیروی محبت ٬ شهامت ٬ ایمان ٬ عشق و .... را از دست بدهد گزینه ها و انتخابها در مسائل مختلف کم می شود و انسان به حالت جبر نزدیک و نزدیکتر می شود و برای کسی که در تاریکی فرو می رود همه چیز به حالت جبر در می آید و در حالت جبر نیروهای اختیار و انتخاب کم می شود چرا که در تاریکی تعدادی از این نیروها را از دست می دهد ٬ البته این نیروها از بین نمی روند بلکه این نیروها در تاریکی بلوکه می شوند و توانایی استفاده از آنها از انسان گرفته می شود و نیروهای منفی جای نیروهای مثبت را می گیرند مانند ترس به جای شجاعت ٬ بدی به جای خوبی ٬ دشمنی به جای دوستی و ..... و تا زمانی که انسان از تاریکی خارج نشود نیروهای مثبت به جای خود بر نمی گردند .

در نتیجه نیروهای منفی در تاریکی شکل می گیرند و نیروهای مثبت در مسیر صراط مستقیم .

پس بیاییم تلاش کنیم با آموزشهای نابی که در کنگره وجود دارد از تاریکیها فاصله گرفته و خود را به صراط مستقیم نزدیک و نزدیکتر کنیم .

  ان شاء الله

 

با احترام مسافر محمد

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic